Wimbledon: Roger Federer w ćwierćfinale, czeka na wynik meczu Huberta Hurkacza

Roger Federer

Rozstawiony z numerem szóstym Roger Federer pokonał Włocha Lorenzo Sonego (nr 23.) 7:5, 6:4, 6:2 i awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. Szwajcarski tenisista zmierzy się w nim ze zwycięzcą meczu Huberta Hurkacza z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.

Federer, który w sierpniu skończy 40 lat, znalazł się w najlepszej ósemce londyńskiej imprezy po raz 17. w karierze, natomiast w ćwierćfinale wielkiego szlema zagra po raz 58.

W tym roku walczy o dziewiąty tytuł w Wimbledonie. Na razie nie zna jeszcze swojego kolejnego rywala. Spotkanie Hurkacza (nr 14.) i Miedwiediewa (2.) zostało przerwane z powodu opadów deszczu, a jego dokończenie planowane jest na wtorek. Przed wstrzymaniem gry Polak przegrywał 2:6, 7:6 (7-2), 3:6, 4:3.

Deszcz przerwał też na ok. 20 minut spotkanie Federera z Sonego w pierwszym secie, ale szybko zamknięto dach nad kortem centralnym i wznowiono pojedynek.

Jeśli Federer zdobędzie w Londynie tytuł, będzie to jego 21. wielkoszlemowy triumf. Zostanie wówczas samodzielnym rekordzistą - 20 razy zwyciężył Hiszpan Rafael Nadal, który tym razem nie startuje, a 19-krotnie najlepszy był Serb Novak Djokovic, który w ćwierćfinale zmierzy się z Węgrem Martonem Fucsovicsem.