Wimbledon: Felix Auger-Aliassime - Alexander Zverev. Relacja i wynik na żywo

W meczu 1/8 finału Wimbledonu Felix Auger-Aliassime zmierzy się z jednym z najlepszych tenisistów na świecie Alexanderem Zverevem. Zdecydowanym faworytem jest Niemiec, który w ostatnich pięciu meczach pięciokrotnie wygrywał z Kanadyjczykiem. Relacja na żywo z meczu Felix Auger-Aliassime - Alexander Zverev na Polsatsport.pl.

Rozstawiony z "czwórką" Zverev w trzeciej rundzie w czterech setach pokonał Taylora Fritza z numerem 31. Amerykanin dokonuje rzeczy niewiarygodnych. Zaledwie miesiąc temu z kortu na Roland-Garros został zwieziony na wózku inwalidzkim, a ledwie trzy tygodnie po operacji kolana wywalczył awans do trzeciej rundy Wimbledonu. W początkowych rundach pokonał swoich rodaków Brandona Nakashimę w czterech setach i Steve'a Johnsona po pięciosetowym boju. Jednak w ostatnim meczu nie dał rady tenisiście z absolutnej światowej czołówki, bo takim jest Zverev.

Niemiec do momentu, gdy nie spotkał się na korcie z Fritzem, w tegorocznym turnieju nie stracił ani jednego seta. W pierwszym spotkaniu pokonał Holendra Tallona Griekspoora, w drugim Amerykanina Tennysa Sandgrena. W trzecim meczu z Fritzem przegrał pierwszego seta 6:7 (3-7). Jednak w kolejnych trzech partiach Niemiec okazał się lepszy i wygrywał 6:4, 6:3, 7:6 (7-4).

Z kolei Auger-Aliassime we wcześniejszych rundach uporał się z Thiago Monteiro 6:3, 6:3, 6:3, Mikaelem Ymerą 6:4, 4:6, 7:6 (7-4) i 6:1. Z kolei w ostatnim meczu z Nickiem Kyrgiosem Kanadyjczyk remisował po dwóch setach 2:6, 6:1, ale ostatecznie awansował do następnej rundy, ponieważ Australijczyk skreczował przez kontuzję.

Relacja na żywo z meczu Felix Auger-Aliassime - Alexander Zverev na Polsatsport.pl. Początek od godziny 16:00.