Bayern Monachium, Arsenal, Inter Mediolan. W jakich klubach grał Lukas Podolski przed Górnikiem Zabrze?

Piłka nożna
Bayern Monachium, Arsenal, Inter Mediolan. W jakich klubach grał Lukas Podolski przed Górnikiem Zabrze?
fot. PAP

W końcu, po wielu latach czekania Lukas Podolski trafi do Górnika Zabrze. Były reprezentant Niemiec łączony był z klubem ze Śląska od dawna. W przeszłości piłkarz urodzony w Gliwicach występował w kilku europejskich gigantach m.in. w Bayernie Monachium czy Arsenalu.

Podolski przygodę z piłką zaczynał w FC 07 Bergheim, a w 1995 roku, w wieku 10 lat trafił do FC Koeln. Właśnie w klubie z Kolonii spędził najwięcej czasu. W pierwszej drużynie grał w latach 2003-2006 oraz 2009-2012. W międzyczasie zaliczył trzyletnią przygodę w Bayernie Monachium.

 

W lipcu 2012 roku postanowił wyjechać z Niemiec i przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, a konkretnie do Arsenalu. Po trzech latach został wypożyczony na pół roku do Interu Mediolan. We Włoszech nie zagościł jednak długo. Z wypożyczenia wrócił do Arsenalu i niemal od razu wykupił go Galatasaray.

 

Zobacz także: Nieoficjalnie: Lukas Podolski w Górniku Zabrze

 

W Stambule spędził dwa sezony, po czym wyjechał do Japonii, do Vissel Kobe, gdzie występował w drużynie m.in. z Adresem Iniestą. Dwa i pół roku później kolejny raz trafił do Turcji, tym razem do Antalyasporu, z którym kontrakt wygasł mu 1 lipca 2021 roku.

 

Jak informował Fabrizio Romano, zainteresowanie Podolskim wyraziły kluby z Kataru, Turcji, Meksyku czy brazylijska Fortaleza. Ostatecznie 130-krotny reprezentant Niemiec wybrał Górnik Zabrze.

 

W trakcie długiej kariery Podolski zdobywał m.in. mistrzostwo Niemiec, Puchar Anglii, Puchar i Superpuchar Turcji, Puchar Cesarza Japonii, a z kadrą oczywiście mistrzostwo świata w 2014 roku.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie