Euro 2020: UEFA zaprosiła Christiana Eriksena na finał

Piłka nożna
Euro 2020: UEFA zaprosiła Christiana Eriksena na finał
fot. PAP

UEFA zaprosiła piłkarza Christiana Eriksena na finałowy mecz mistrzostw Europy na Wembley. 29-letni Duńczyk miał zawał serca w trakcie swojego pierwszego spotkania Euro i był reanimowany na murawie. Spędził kilka dni w szpitalu. Na razie nie wiadomo, czy 11 lipca przyleci do Londynu.

Zaproszenie wysłane przez szefa UEFA Aleksandra Ceferina jest również dla żony Eriksena oraz sześciu medyków, którzy byli zaangażowani w ratowanie jego życia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wiadomo, kiedy Leonardo Spinazzola wróci na boisko

 

- Zgadza się. Dostaliśmy zaproszenie na finał. Jestem podekscytowany jak dziecko przed rozpakowaniem prezentów w wigilię - przyznał Peder Ersgaard, jeden z medyków.

 

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 12 czerwca w trakcie spotkania z Finlandią. W pierwszej połowie Eriksen, nieatakowany przez nikogo, upadł na murawę i stracił przytomność. Dzięki szybkiej akcji służb medycznych i reanimacji jeszcze na boisku udało się duńskiego piłkarza uratować. Na razie nie wiadomo, czy będzie mógł wrócić do wyczynowego uprawiania sportu.

 

Dania, bez swojego lidera, dotarła aż do półfinału, w którym w środę zmierzy się z Anglią. Finał zaplanowany jest na 11 lipca na Wembley.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie