Letnie GP w skokach: Inauguracja w Wiśle z udziałem mężczyzn i kobiet

Zimowe
Letnie GP w skokach: Inauguracja w Wiśle z udziałem mężczyzn i kobiet
fot. Cyfrasport
62 mężczyzn i 57 kobiet zgłosiło się do zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie w Wiśle-Malince.

62 mężczyzn i 57 kobiet zgłosiło się do zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie w Wiśle-Malince - poinformował dyr. skoczni Andrzej Wasowicz. Po raz pierwszy w tym miejscu zostaną przeprowadzone zawody tej rangi zarówno panów, jak i pań.

W piątek, 16 lipca odbędą się kwalifikacje zarówno kobiet, jak i mężczyzn do sobotnich zawodów indywidualnych. W niedzielę najpierw odbędą się kwalifikacje i konkurs indywidualny pań, a następnie panów.

 

- Jesteśmy w 95 procentach przygotowani do zawodów. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Po remoncie obiektu odbywają się już na nim treningi. Według opinii trenerów i zawodników jest on dobrze przygotowana - powiedział Wąsowicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skoczek narciarski zakończył karierę w wieku 25 lat

 

Poinformował, że musiano wymienić 500 m kwadratowych nawierzchni na zeskoku. Kosztowało to 200 tys. zł (inwestycja była realizowana wspólnie z COS-OPO w Szczyrku). Uszczegółowił, że igelit na odcinku od 92 do 120 m był złym stanie.

 

Cała męska kadra biało-czerwonych przygotowuje się do tych zawodów w Wiśle, ale jeszcze przed ich rozegraniem wyjadą na kilka dni do Zakopanego.

 

"W poniedziałek nasi zawodnicy przeprowadzili u nas jeden trening. Jestem pod wrażeniem skoków Kamila Stocha. Wyglądały wszystkie bardzo dobrze. Na wtorek zostały zaplanowane dwa treningi. Dopiero zostanie podjęta decyzja, czy jutro rano kadrowicze jeszcze będą skakać czy rusza w stronę Tatr (na zawody mistrzostw Polski - PAP)" - dodał dyr. wiślańskiej skoczni.

 

W 2020 r. w obu konkursach Letnich GP w Wiśle-Malince (jedynych w rywalizacji mężczyzn przeprowadzonych w tamtym sezonie ze względu na pandemię koronawirusa) triumfowali Polacy. W inauguracyjnych zawodach najlepszy był Dawid Kubacki, drugi Kamil Stoch, a trzeci Piotr Żyła. Dzień później podium wyglądało tak samo.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie