Rzecznik Górnika Zabrze: Lukas Podolski dotrzymał słowa

Piłka nożna
Rzecznik Górnika Zabrze: Lukas Podolski dotrzymał słowa
fot. PAP
Lukas Podolski dotrzymał słowa i zagra w Górniku Zabrze.

Słowo stało się ciałem! Lukas Podolski zostanie piłkarzem Górnika Zabrze. W najbliższy czwartek 36-latek podpisze kontrakt z 14-krotnym mistrzem Polski. - Cenimy, że Lukas Podolski dotrzymał słowa. W Ekstraklasie nie grał jeszcze mistrz świata - powiedział rzecznik prasowy klubu Konrad Kołakowski.

Wielki hit transferowy stał się faktem! 130-krotny reprezentant Niemiec po rozwiązaniu kontraktu z Antalyasporem przeniesie się na zakończeniu kariery do Polski. Jego ostatnim klubem będzie Górnik Zabrze, którego jest wielkim sympatykiem od najmłodszych lat.


- Cenimy, że Lukas Podolski dotrzymał słowa. Cieszymy się, że to, co zadeklarował prawie dziesięć lat temu, kiedy stadion Górnika Zabrze był w budowie - teraz się spełni. Historia klubu znowu nabiera rozpędu. W Ekstraklasie jeszcze nie grał mistrz świata. Wielka postać przychodzi do zespołu - przyznał Kołakowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielki hit transferowy w Ekstraklasie stał się faktem! Lukas Podolski zawodnikiem Górnika Zabrze


- W ostatnich dziesięciu latach mieliśmy momenty większego i mniejszego zwątpienia, kiedy były ogłaszane kolejne transfery z udziałem Podolskiego. Stale byliśmy jednak w kontakcie z Lukasem. Piłkarz zapewniał, że spełni obietnicę i nie mieliśmy powodu, żeby mu nie wierzyć. Słowo, które dał babci i Krzysztofowi Majowi, miało większą wartość, niż jakiekolwiek pieniądze. Teraz mamy potwierdzenie, że "Poldi" zagra w Zabrzu - dodał.


Czego kibice oczekują od 36-latka urodzonego w Gliwicach?


- Spodziewamy się, że jego forma, autorytet oraz doświadczenie boiskowe zaprocentuje na stadionie w Zabrzu i na innych obiektach PKO BP Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że dzięki niemu Górnik będzie jak najwyżej w tabeli, bo zasługuje na największe trofea - stwierdził.


Sympatycy Górnika nie mogą już doczekać się przyjazdu Podolskiego do Zabrza. Planują przygotować mu gromkie powitanie.


- Kibice szykują się na powitanie. Są bardzo związani z Lukasem. On zawsze podkreślał, że Górnik ma najlepszych fanów w Polsce. W czwartek o godz. 17:30 Podolski podpisze kontrakt, a później odbędzie się oficjalna konferencja prasowa z jego udziałem. Po tym wszystkim na stadionie w Zabrzu im. Ernesta Pohla nastąpi wielkie powitanie zawodnika przez kibiców - zakończył.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo. 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie