Wimbledon: Hurkacz - Federer. Kiedy mecz? O której godzinie?

Hubert Hurkacz zagra z Rogerem Finałem w ćwierćfinale Wimbledonu.

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu, gdzie jego rywalem będzie słynny Roger Federer. Kiedy odbędzie się mecz Hurkacz - Federer? O której godzinie rozpocznie się mecz Hurkacz - Federer?

W 1/8 finału wrocławianin niespodziewanie wyeliminował Daniiła Miedwiediewa. Spotkanie rozpoczęło się w poniedziałek i zostało przerwane przy stanie 2:6, 7:6 (7-2), 3:6, 4:3. Rosjanin prowadził w meczu 2:1, ale wstrzymano go przy prowadzeniu Polaka w czwartym secie. Gra została wznowiona we wtorek.

Najpierw Hurkacz wygrał czwartą odsłonę rywalizacji, po czym zwyciężył 6:3 w ostatnim secie. 24-latek wyrzucił z turnieju drugiego zawodnika rankingu ATP. W ćwierćfinale zmierzy się z Federerem.

Szwajcar zajmuje obecnie ósme miejsce w rankingu ATP (Hurkacz jest 18.). W 1/8 finału 39-letni tenisista pewnie pokonał Lorenzo Sonego. Federer znakomicie czuje się na trawiastych kortach Wimbledonu. W swojej bogatej karierze aż ośmiokrotnie triumfował w całym turnieju. Ostatnie zwycięstwo odniósł w 2017 roku.

Hurkacz i Federer dotąd zmierzyli się tylko raz. W 2019 roku w turnieju ATP Masters 1000 górą był Szwajcar. Pokonując Miedwiediewa, Polak pokazał jednak, że jest w stanie wygrać z każdym. Czy ta sztuka mu się w starciu z legendą światowego tenisa?

Hurkacz - Federer: Kiedy mecz? O której godzinie?

Mecz Hurkacz - Federer zaplanowany jest na środę 7 lipca jako drugi na korcie centralnym. Spotkanie rozpocznie się ok. godziny 16:30.

Transmisje meczów Wimbledonu na sportowych antenach Polsatu, Ipla.TV i Polsatsport.pl.