Wimbledon: Karolina Muchova - Andżelika Kerber. Relacja i wynik na żywo

Karolina Muchova i Andżelika Kerber spotkają się w meczu, którego stawką jest awans do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. Obie tenisistki są w tym turnieju rozstawione, Czeszka z numerem 19., Niemka z 25. Zwyciężczyni tego spotkania trafi w półfinale na jedną z Australijek - liderkę rankingu WTA Ashleigh Barty lub Ajlę Tomljanovic. Relacja i wynik na żywo meczu Karolina Muchova - Andżelika Kerber na Polsatsport.pl.

Kerber solidnie przygotowywała się do walki w Wimbledonie, w czerwcu zagrała w dwóch turniejach na kortach trawiastych. W Berlinie odpadła w 1/8 finału, ale już tydzień później świętowała tytuł w Bad Homburg. Teraz udowadnia, że szybko dostosowała się do nawierzchni i ma zamiar powalczyć o drugi w karierze triumf w najstarszym turnieju na świecie. Wimbledon wygrała w 2018 roku i jest jedyną byłą mistrzynią, która dotarła do ćwierćfinału tegorocznej imprezy. W czołowej ósemce znalazła się po raz piąty.

Niemka jest niepokonana od dziewięciu meczów. O swój ósmy półfinał turnieju wielkoszlemowego powalczy z Czeszką Muchovą, z którą grała już dwa razy. Panie spotkały się w marcu i kwietniu 2019 roku, w Miami Kerber wygrała 2:1, w Monterrey bez straty seta. Na nawierzchni trawiastej rywalizować będą pierwszy raz.

W drodze do ćwierćfinału Wimbledonu 2021 urodzona w Puszczykowie tenisistka rozegrała dwa trzysetowe spotkania. W drugiej rundzie z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo, w trzeciej z Aliaksandrą Sasnowicz. Wcześniej w dwóch setach pokonała Serbkę Ninę Stojanovic, a w poniedziałek 6:4, 6:4 Amerykankę Cori Gauff.

24-letnia Czeszka oddała na razie tylko jednego seta, w drugiej rundzie, w której dzielnie walczyła z nią Włoszka Camila Giorgi. Na inaugurację Muchova wygrała z Chinką Shuai Zhang, w trzeciej rundzie pokonała wyżej notowaną Anastazję Pawliuczenkową z Rosji, a w poniedziałek rozstawioną  numerem 30. Hiszpankę Paulę Badosę.

Relacja i wynik na żywo meczu Karolina Muchova - Andżelika Kerber na Polsatsport.pl od godziny 15:30.