Copa America: Argentyna awansowała do finału po karnych! Szykuje się wielki klasyk

Reprezentacja Argentyny pokonała po serii rzutów karnych Kolumbię i awansowała do finału Copa America. W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1. W ostatnim meczu turnieju "Albiceleste" zmierzą się z Brazylią.

Argentyna w tegorocznej edycji Copa America szła jak burza. Rozpoczęła, co prawda od remisu z Chile, ale później przyszły zwycięstwa z Urugwajem, Paragwajem, Boliwią i Ekwadorem. 10 strzelonych i zaledwie 2 stracone bramki potwierdzały dobrą formę Lionela Scaloniego.

Kolumbia zaś od początku turnieju nie zachwycała. W grupie wygrała jedno spotkanie, a w ćwierćfinale dopiero po karnych odprawiła Urugwaj. W półfinałowym starciu z Argentyną nie widać było jednak różnicy w dyspozycji na tym turnieju. Wyrównane spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Wynik już w 7. minucie otworzył Lautaro Martinez, któremu asystował Lionel Messi. Lider Argentyńczyków ma na swoim koncie już cztery bramki i cztery asysty w tych rozgrywkach. Wyrównał w drugiej połowie Luis Diaz. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc potrzebne były karne.

W nich częściej mylili się Kolumbijczycy i to "Albiceleste" zagrają w finale. Tam dojdzie do absolutnego klasyku, gdyż w pierwszym półfinale Brazylia pokonała Peru 1:0. Ostatni taki finał Copa America miał miejsce w 2007 roku. Wtedy górą była Brazylia.

Argentyna - Kolumbia 1:1 karne 3:2
Bramki: Martinez 7 - Dias 61