Częstochowa nadal bez Rakowa. Był Bełchatów, teraz Bielsko-Biała

Piłka nożna
Częstochowa nadal bez Rakowa. Był Bełchatów, teraz Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport
Raków Częstochowa zagra w Bielsku-Białej w rewanżowym meczu Ligi Konferencji.

Jak informuje oficjalna strona internetowa Rakowa Częstochowa, spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA ekipa czerwono-niebieskich w roli gospodarza rozegra w Bielsku-Białej.

"Informujemy, że spotkanie II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA ze zwycięzcą pary FK Suduva-Valmiera FC zaplanowane na 29 lipca 2021 roku Raków Częstochowa rozegra jako gospodarz w Bielsku-Białej" - możemy przeczytać w komunikacie klubu.

 

Powodem takiej decyzji jest finalizacja przebudowy stadionu przy ul. Limanowskiego w Częstochowie, co uniemożliwia wicemistrzom Polski rozegranie meczu pod egidą UEFA na własnym boisku. Wybór padł zatem na stadion, na którym swoje spotkania rozgrywa Podbeskidzie Bielsko-Biała.

 

Zobacz także: Fortuna 1 Liga: Gdzie zagra Skra Częstochowa? "Chcemy grać w naszym mieście, aby je godnie promować"

 

RKS zadebiutuje w europejskich pucharach, ale na swój debiut w rozgrywkach Starego Kontynentu w Częstochowie będzie musiał jeszcze poczekać.

 

"Głównym powodem takiej decyzji jest chęć zapewnienia możliwości uczestnictwa w debiucie Rakowa w europejskich pucharach największej możliwej liczbie kibiców, co przy obecnych obostrzeniach sanitarnych oraz wymogach UEFA nie byłoby możliwe w przypadku rozegrania meczu na stadionie w Częstochowie" - czytamy w dalszej treści komunikatu.

 

 

Rywalem Rakowa w drugiej rundzie eliminacji będzie zwycięzca pary FK Suduva - Valmeria FC. Pierwszy mecz Raków zagra 22 lipca na wyjeździe, a tydzień później w Bielsku-Białej.

 

Podopieczni Marka Papszuna w ostatnich latach grali swoje domowe mecze w PKO BP Ekstraklasie na obiekcie zastępczym w Bełchatowie. Pod koniec ubiegłego sezonu częstochowianie wrócili na Limanowskiego, ale w europejskich pucharach nie będzie im jeszcze dane grać pod Jasną Górą.

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie