Lukas Podolski: Będę kopał młodszych kolegów w tyłki, żeby biegali i dobrze grali

Piłka nożna
Lukas Podolski: Będę kopał młodszych kolegów w tyłki, żeby biegali i dobrze grali
fot. PAP
O opinię na temat transferu Lukasa Podolskiego został poproszony również Stanisław Oślizło (z lewej).

- Byłbym głupi, gdybym powiedział dzisiaj, że w kolejnym sezonie będziemy walczyli o mistrzowski tytuł. Na pewno w zespole jest wielu młodych i zdolnych chłopaków, których klub wyciąga z akademii. Będę ich kopać w tyłki i motywować, żeby dużo biegali i dobrze grali - powiedział Lukas Podolski na pierwszej konferencji prasowej po przylocie do Polski.

Po wylądowaniu w Katowicach, Lukas Podolski przywitał się z dziennikarzami i udzielił im odpowiedzi na kilka pytań. Na początku podkreślił, że traktuje Zabrze jako swój dom.

 

- Tak, jak mówiłem w każdym dotychczasowym wywiadzie. Wróciłem do domu i bardzo się z tego powodu cieszę. Moja rodzina jest właśnie stąd, Górnik jest moim klubem i nie przyleciałem tu na jeden dzień, tylko na rok lub więcej. Teraz muszę powoli wdrożyć się w nową rzeczywistość, poznać drużynę, trenera oraz styl, jaki będziemy prezentowali na boisku - powiedział Podolski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Częstochowa nadal bez Rakowa. Był Bełchatów, teraz Bielsko-Biała

 

Mistrz świata przyznał również, że jest do Górnika bardzo przywiązany i nie ma dla niego w Polsce lepszego klubu.

 

- Nie ma lepszego klubu w Polsce, w którym mógłbym zagrać, więc decyzja nie należała do trudnych. Górnik ma bogatą historię, świetnych kibiców, a organizacja w stoi tu na wysokim poziomie - dodał.

 

Nie zabrakło również czasu na chwilę rozluźnienia...

 

- Pogoda jest świetna. Zaraz rozpalimy grilla, zrobimy kiełbasę i dzień będzie można zaliczyć do udanych - przyznał.

 

Na pytanie jednego z dziennikarzy, co do wcześniejszego śledzenia poczynań zabrzan oraz oczekiwań przed zbliżającym się sezonem, odpowiedział w dość przewrotny sposób.

 

- Regularnie oglądam mecze Górnika, jeżeli nie na żywo, to w internecie. Sprawdzałem też wyniki i śledziłem ruchy transferowe. Trudno jednak mi powiedzieć, jaką taktykę obierzemy i w jakim będziemy grać ustawieniu. Byłbym głupi, gdybym powiedział dzisiaj, że w kolejnym sezonie będziemy walczyli o mistrzowski tytuł. Na pewno w zespole jest wielu młodych i zdolnych chłopaków, których klub wyciąga z akademii. Będę ich kopać w tyłki i motywować, żeby dużo biegali i dobrze grali - skwitował Podolski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Magiera nie poprowadzi Śląska Wrocław w pierwszym meczu eliminacji Ligi Konferencji

 

O opinię odnośnie transferu Podolskiego do Górnika poproszony został również legendarny obrońca zabrzan oraz reprezentacji Polski Stanisław Oślizło.

 

 

- To dla mnie ogromna satysfakcja, że w Górniku zagra piłkarz pokroju Łukasza. Żyłem tym transferem i bardzo ekscytowałem się na myśl o jego powrocie. Zaimponowało mi również, gdy powiedział, że ma nasz klub w sercu. Ja również mam Łukasza w sercu, podobnie jak wielu ludzi w Zabrzu i życzymy mu wszyscy jak najlepiej. Oby omijały go urazy i miejmy nadzieję, że z jego pomocą Górnik będzie się piął w tabeli Ekstraklasy - powiedział z kolei legendarny zawodnik zabrzańskiej drużyny, reprezentant Polski Stanisław Oślizło.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie