Matteo Berrettini - kim jest rywal Huberta Hurkacza w półfinale Wimbledonu?

Wimbledon: Kim jest Matteo Berrettini, rywal Huberta Hurkacza w półfinale?

Matteo Berrettini będzie rywalem Huberta Hurkacza w walce o finał Wimbledonu. Kim jest włoski tenisista, z którym Polak zmierzy się w półfinale wielkoszlemowego turnieju?

Hurkacz w ćwierćfinale pokonał Rogera Federera, wygrywając z legendą bez straty seta. Z kolei Berrettini na tym etapie turnieju wyeliminował Felixa Augera-Aliassime'a, deblowego partnera Hurkacza. Włoch wygrał 3:1 i zameldował się w najlepszej czwórce tegorocznego Wimbledonu.

Kim jest Matteo Berrettini?

Pochodzący z Rzymu tenisista urodził się w 1996 roku. Na poziomie ATP zadebiutował w 2015 roku. Jeśli chodzi o ranking ATP, Berrettini najwyżej w karierze był na ósmym miejscu. Aktualnie zajmuje dziewiątą lokatę.

Trenerem Berrettiniego jest Vincenzo Santopadre, prywatnie zięć Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Vincenzo Santopadre (@vincenzo.santopadre)

25-latek wygrał w swojej karierze pięć turniejów rangi ATP, z czego ostatni tuż przed Wimbledonem - na kortach trawiastych w Londynie. W finale wygrał z reprezentantem gospodarzy, Cameronem Noorie.

Po raz ostatni Hurkacz i Berrettini rywalizowali w 2019 roku. Podczas turnieju ATP Masters 1000 Miami w dwóch setach triumfował zawodnik z Wrocławia.

Berrettini Wimbledon 2021

Jeśli chodzi o zmagania w Wimbledonie, Włoch przegrał zaledwie dwa sety w pięciu meczach. W środę jednego seta ugrał w spotkaniu z nim Auger-Aliassime, a wcześniej Guido Pella w pierwszej rundzie. Berrettini podczas tegorocznego Wimbledonu osiąga tym samym najlepszy wynik w karierze, jeśli chodzi o zmagania w turniejach wielkoszlemowych.

Transmisja meczu Hurkacz - Berrettini w piątek w Polsacie Sport i na Ipla.tv. Początek o godz. 14:30. Przedmeczowe studio od godz. 13:30.