Szef Benfiki Lizbona aresztowany za domniemane oszustwa podatkowe

Piłka nożna
Szef Benfiki Lizbona aresztowany za domniemane oszustwa podatkowe
fot. PAP
Luis Filipe Vieira

Prezes Benfiki Lizbona Luis Filipe Vieira został w środę zatrzymany i przewieziony do aresztu w związku z podejrzeniami dotyczącymi domniemanych oszustw finansowych i unikaniu płacenia podatków. Do aresztu trafił również syn prezesa stołecznego klubu.

Jak poinformowała w środę komenda główna policji w Lizbonie, od porannych godzin we wtorek śledczy prowadzą przeszukania w kilku miejscach miasta, zarówno na terenie obiektów aktualnego wicemistrza Portugalii, jak też w siedzibach firm oraz w jednej z agencji bankowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda Górnika Zabrze o transferze Lukasa Podolskiego

 

Według portugalskich mediów wśród aresztowanych jest też dwóch lizbońskich przedsiębiorców, który wspólnie z prezesem Benfiki mieli uruchomić siatkę wyprowadzającą z Portugalii do Szwajcarii wielomilionowe kwoty oraz oszukiwać fiskusa.

 

Wiadomość o aresztowaniu prezesa Vieiry potwierdziło kierownictwo Benfiki, informując o zwołaniu we wtorek wieczorem nadzwyczajnego posiedzenia władz klubu.

 

Vieira stoi na czele Benfiki Lizbona od 2003 r. Od 2018 r. wobec jego osoby pojawiają się regularnie zarzuty ze strony mediów oraz działaczy sportowych dotyczące rzekomych praktyk korupcyjnych.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie