Szwajcarskie media o porażce Rogera Federera: Hubert Hurkacz wygonił króla trawy z jego królestwa

Szwajcarskie media nie kryją zaskoczenia i rozczarowania po porażce Rogera Federera z Hubertem Hurkaczem.

Szwajcarskie media nie kryją zaskoczenia i rozczarowania po porażce Rogera Federera z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie. "Koniec marzeń o dziewiątym tytule", "Król trawy wyeliminowany", "Bez szans" - to niektóre tytuły.

- Federer odpada w trzech setach. To nie był dobry dzień Rogera, ale wielki Huberta Hurkacza, który 6:3, 7:6, 6:0 wygonił króla trawy z jego królestwa i po raz pierwszy jest w półfinale Wielkiego Szlema - napisał dziennik "Blick".

- Koniec marzeń o dziewiątym tytule - dodano w internetowym wydaniu gazety, nawiązując do ośmiu zwycięstw słynnego Szwajcara na londyńskiej trawie. - Jeśli okazałoby się, że był to jego ostatni występ na "świętej trawie", to było to pożegnanie niegodne wielkiego mistrza - podsumowano.

Z kolei portal sport.ch ocenił, że popełniający błędy Federer był bez szans w pojedynku z Hurkaczem. - Federer zwija żagle po meczu z silnym Polakiem. Wynik jest brutalny - bezdyskusyjna porażka w niecałe dwie godziny - konstatuje portal, podkreślając, że szwajcarski tenisista ani przez moment środowego meczu nie grał tak, by mieć szanse na zwycięstwo. Zwrócono też uwagę na historyczny moment - po raz pierwszy w swoich 119 meczach w Wimbledonie Federer przegrał seta do zera.

Gazeta "Neue Zuercher Zeitung" podkreśliła, że porażka z Hurkaczem to coś więcej niż przegrany mecz. - Federer opuszcza Londyn pełen pytań i wątpliwości nie wygrywając w ćwierćfinale żadnego seta - napisano. - Druzgocąca porażka. Sprawa kontynuowania kariery pozostaje otwarta. Dopóki nie zrezygnuje oficjalnie, wszystko jest możliwe - wskazał dziennik.

Federer, który w sierpniu skończy 40 lat, 20-krotnie triumfował w turniejach wielkoszlemowych. 16 lat młodszy Polak po raz pierwszy dotarł do półfinału imprezy tej rangi.