Tokio 2020: Iga Świątek, kajakarze, żeglarze i wioślarze po ślubowaniu olimpijskim

Inne
Tokio 2020: Iga Świątek, kajakarze, żeglarze i wioślarze po ślubowaniu olimpijskim
fot. PAP
W imieniu swoim i zgromadzonych zawodników treść ślubowania odczytała tenisistka Iga Świątek.

W środę w Warszawie około 70-osobowa część krajowej reprezentacji na igrzyska w Tokio złożyła przysięgę olimpijską. W imieniu swoim i zgromadzonych zawodników - głównie kajakarzy górskich, żeglarzy i wioślarzy - treść ślubowania odczytała tenisistka Iga Świątek.

- Ślubowanie jest pewną tradycją. Dzisiaj, na kilka godzin czy dni przed wylotem do Tokio, potwierdzacie to, co jest wartością sportu. Ślubujecie, że łączy Was doskonałość, szacunek i fair play - podkreślił prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

 

W Centrum Olimpijskim zebrali się wylatujący jutro bądź na dniach do Japonii wioślarze, wioślarki, zawodnicy kajakarstwa górskiego, mocna załoga żeglarzy, na czele na mistrzem świata w klasie RS:X z 2016 roku Piotrem Myszką, sztangista Bartłomiej Adamus, a także Aleksandra Mirosław - przedstawicielka debiutującej w programie igrzysk wspinaczki sportowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020. Rywale polskich siatkarzy ogłosili skład na igrzyska

 

W trakcie popołudniowej uroczystości zarówno sportowcy, jak również ich trenerzy bądź osoby współpracujące odebrali oficjalne nominacje.

 

Jak wspomniała brązowa medalistka z Rio de Janeiro, wioślarka czwórki podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, „zaczyna się sportowe święto”.

 

- Najgorsze za nami - okres trudnych treningów w pandemicznym czasie. Zbliżający się start możemy traktować jako nagrodę po ciężkiej, pięcioletniej pracy. Tak do tego podchodzę: to jest moje święto, mój czas. Jedziemy walczyć o medal - powiedziała.

 

Dodała, że odlicza godziny do wylotu, który nastąpi w czwartek o godzinie 15.00.

 

- Wprawdzie start mamy dopiero 23 lipca, ale teraz przed nami ciężki obóz już w Japonii, potem regeneracja, aklimatyzacja i wisienka na torcie, czyli start - zaznaczyła.

 

Kolejne ślubowanie zaplanowano na 12 lipca, a uczestniczyć w nim mają judocy, pływacy i siatkarze.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie