Wimbledon: Matteo Berrettini - Felix Auger-Aliassime. Relacja i wynik na żywo

Matteo Berrettini stanie przed szansą awansu do półfinału Wimbledonu. Aspiracje na grę w tej fazie turnieju ma również Felix Auger-Aliassime. Czy 19-latek z Kanady będzie w stanie pokonać wyżej sklasyfikowanego w rankingu ATP Włocha? Relacja i wynik na żywo z meczu Matteo Berrettini - Felix Auger-Aliassime na Polsatsport.pl.

Berrettini od zwycięstwa 6:4, 3:6, 6:4, 6:0 nad Guido Pellą rozpoczął turniej wielkoszlemowy w Londynie. W drugiej rundzie nie sprostał mu Holender Botic Van De Zandschulp, który uległ dziewiątemu tenisiście w rankingu ATP w trzech setach. W takich samych rozmiarach Włoch rozprawił się kolejno z Aljazem Bedenem i Białorusnem Ilyą Ivashką.

Droga Feliksa Augera-Aliassime'a do ćwierćfinału zaczęła się od pewnego triumfu nad Thiago Monteiro. Kanadyjczyk bez żadnych problemów wygrał ze starszym od siebie o sześć lat tenisistą w trzech setach. Dzień później 19-latkowi próbował postawić się Mikael Ymer. Szwed potrafił przeciwstawić się mu skutecznie zaledwie w jednej odsłonie i odpadł z turnieju. Gdy wydawało się, że Aliassime może mieć problemy z Nickiem Kyrgiosem, ten niespodziewanie skreczował. Wyższość Kanadyjczykowi musiał oddać również Alexander Zverev, który po znakomitym widowisku przegrał 6:6, 6:7, 6:3, 6:3, 4:6.

Do tej pory Berrettini miał okazję tylko raz zmierzyć się z Augerem-Aliassimem. Obaj tenisiści spotkali się w Stuttgarcie na turnieju z cyklu ATP. Wówczas górą był Włoch, który pokonał młodszego zawodnika 6:4, 7:6. Czy Kanadyjczykowi uda się zrewanżować za tamtą porażkę?

Relacja i wynik na żywo z meczu Matteo Berrettini - Felix Auger-Aliassime w środę na Polsatsport.pl.