Wimbledon: Z kim Hubert Hurkacz zagra w półfinale?

Z kim Hubert Hurkacz zagra w półfinale Wimbledonu?

Hubert Hurkacz awansował do półfinału Wimbledonu, pokonując w ćwierćfinale Rogera Federera. Kto będzie rywalem Polaka w meczu, którego triumfator zagra w wielkim finale prestiżowego turnieju?

Przypomnijmy - Hurkacz wygrał ze słynnym Federerem 6:3, 7:6, 6:0. Zawodnik z Wrocławia awansował tym samym po raz pierwszy do półfinału turnieju wielkoszlemowego. Przed Polakiem wielka szansa na awans do wielkiego finału.

Hurkacz przeszedł do historii, gdyż jako pierwszy w historii Wimbledonu wygrał z Federerem seta do zera. Miało to miejsce w ostatnim secie meczu Polaka i Szwajcara. 24-latek trzykrotnie przełamał legendarnego tenisistę i skutecznie utrzymał swoje podanie, dzięki czemu wygrał 6:0 i całe spotkanie bez straty seta.

Kto rywalem Hurkacza w półfinale Wimbledonu?

O tym, kto będzie rywalem Hurkacza w półfinale Wimbledonu, przekonaliśmy się w środowy wieczór. Przeciwnik Polaka został wyłoniony z meczu Matteo Berrettini - Felix Auger-Aliassime. Włoch triumfował 3:1 i zagra z Hurkaczem.

Z kolei w drugim półfinale o awans do finału powalczą Novak Djoković i Denis Shapovalov.