WTA w Hamburgu: Magdalena Fręch w drugiej rundzie

Magdalena Fręch

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju WTA na kortach ziemnych w Hamburgu (pula 235 tysięcy dolarów). Polska tenisistka pokonała rosyjską kwalifikantkę Marinę Mielnikową 6:4, 6:4.

W drugim secie Polka prowadziła już 5:1, ale rywalka - zajmująca 183. miejsce w światowym rankingu - wygrała trzy kolejne gemy, a w następnym miała dwie szanse (przy stanie 40-15) na doprowadzenie do remisu 5:5. Ostatecznie jednak Fręch wygrała tego gema i całe spotkanie.

Kolejną rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem jeden Ukrainka Dajana Jastremska, tenisistka wracająca po kilku miesiącach przerwy (była podejrzana o złamanie przepisów antydopingowych), która w pierwszej rundzie miała wolny los.

Dzień wcześniej w 1. rundzie odpadła Katarzyna Kawa, która przegrała z rozstawioną z numerem siódmym Amerykanką Bernardą Perą 1:6, 2:6.

Natomiast w kwalifikacjach gry pojedynczej odpadła Katarzyna Piter.

Piter wystąpi jeszcze w deblu - w parze z Japonką Miyu Kato. Są rozstawione w tej konkurencji z numerem czwartym.

Z kolei partnerką deblową Alicji Rosolskiej jest w Hamburgu Niemka Vivian Heisen (rozstawione z nr 3.).