Żużlowa GP: Dwie rundy w Lublinie

Żużel
Żużlowa GP: Dwie rundy w Lublinie
fot. PAP
Dwie rundy tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu odbędą się w Lublinie.

Nie jedna, a dwie rundy tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu odbędą się w Lublinie - postanowili organizatorzy mistrzostw świata. Wcześniej na 7 sierpnia przeniesiony został turniej, który miał się odbyć w Warszawie, teraz zdecydowano, że zawody odbędą się tu też 6 sierpnia.

"Jesteśmy świadkami historycznej chwili dla naszego miasta. Bycie gospodarzem największej żużlowej imprezy na świecie to ogromne wyróżnienie dla Lublina, jak i naszego klubu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich zorganizujemy nie jedną, a dwie rundy cyklu Speedway Grand Prix. Serdecznie zapraszamy do poczucia tej niesamowitej atmosfery, z której jest znany Lublin" - powiedział Jakub Kępa, prezes zarządu Speedway Lublin SA prowadzącej żużlowy klub ekstraligi Motor.

 

Zobacz także: SEC. Zwycięstwo Mikkela Michelsena w Gdańsku

 

Tegoroczny cykl FIM Speedway Grand Prix rozpocznie się 16 i 17 lipca w Pradze, dwie następne rundy odbędą się 30 i 31 lipca we Wrocławiu, a po nich rozegrane zostaną rundy w Lublinie (6 i 7 sierpnia). Gospodarzami kolejnych będą: szwedzka Malilla (14 sierpnia), rosyjskie Togliatti (28 sierpnia), duńskie Vojens (11 września) i Toruń (2 października). Ten terminarz, jak pokazuje praktyka w czasach pandemii koronawirusa, może jeszcze się zmieniać.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie