Diamentowa Liga w Monaco: Transmisja TV i stream online

Inne
Diamentowa Liga w Monaco: Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport
Maria Andrejczyk szykuje formę na Igrzyska w Tokio. Rywalki chce postraszyć w Monaco

Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz Marcin Lewandowski i Patryk Dobek biegający średnie dystanse wystartują w piątkowym mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Dla Dobka będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia swojej dyspozycji w wyjątkowo silnej stawce. Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Monaco w Polsacie Sport News i na Ipla.tv.

Andrejczyk to rekordzistka Polski i liderka tabeli tegorocznych wyników. W maju uzyskała 71,40 m i... doznała kontuzji barku. Uraz najwyraźniej przeszkadzał, bo choć 24 czerwca oszczepniczka wygrała mistrzostwa Polski w Poznaniu, to nie osiągnęła nawet 60 metrów. Kilka dni później Andrejczyk uspokoiła kibiców i sama siebie. Na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo zajęła drugie miejsce, choć rzuciła najdalej - 62,67 m. W tym prestiżowym cyklu przepisy są jednak inne i o zwycięstwie decyduje odległość uzyskana w ostatnim rzucie. W finałowej kolejce Polka posłała oszczep na odległość 60,35 m, a Niemka Christin Hussong na 60,95 m.

 

Do kolejnego startu lekkoatletka z Sejn przygotowywała się na zgrupowaniu w Zakopanem. W Monako okażę się, czy forma przed igrzyskami w Tokio rośnie. Wśród rywalek Andrejczyk pojawią się m.in. mistrzyni świata Kelsey-Lee Barber z Australii, rekordzistka świata Barbora Spotakova z Czech i właśnie Hussong. W tym sezonie Polka rzucała jednak dalej niż one.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatleci najliczniejszą grupą w ekipie na Tokio

 

W biegu na 800 metrów wystartuje Dobek, który niedawno zmienił konkurencję i od razu podbił serca kibiców. Zawodnik, który jeszcze niedawno biegał na 400 m przez płotki, został halowym mistrzem Europy i ma drugi w tym roku czas na świecie - 1 minuta 43,73 sek. W obecnym sezonie nie startuje jednak często, a w Diamentowej Lidze zadebiutuje. Od razu w mocnej stawce, w Monako pojawię się lider światowej listy Clayton Murphy z USA (1.43,17) oraz medaliści ostatnich mistrzostw świata - brązowy Kenijczyk Ferguson Rotich i srebrny Amel Tuka z Bośni i Hercegowiny.

 

Na bieżni zobaczymy Marcina Lewandowskiego, ogromnie doświadczonego lekkoatletę, który wystartuje na swoim koronnym dystansie 1500 metrów. I jak zwykle spróbuje poprawić własny rekord Polski, a że ostatnio jest w doskonałej dyspozycji, to ustanowiony prawie dwa lata temu wynik 3 minuty 31,46 sek. jest zagrożony.

 

Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Monaco od godziny 20:00 w Polsacie Sport News i na Ipla.tv.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie