Diamentowa Liga: Marcin Lewandowski pobił rekord Polski na 1500 m

Inne
Diamentowa Liga: Marcin Lewandowski pobił rekord Polski na 1500 m
Fot. PAP
Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski czasem 3.30,42 poprawił o ponad sekundę własny rekord Polski w biegu na 1500 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Ten wynik dał mu szóste miejsce, triumfował najlepszym rezultatem tego roku Kenijczyk Timothy Cheruiyot - 3.28,28.

Dotychczasowy rekord kraju Lewandowski ustanowił jesienią 2019 roku w mistrzostwach świata w Dausze. Czas 3.31,46 dał mu wtedy brązowy medal.

 

"Cel pozostaje jeden - Tokio 2021. To tam chcę być najlepszy" - powtarza na każdym kroku jeden z najlepszych średniodystansowców w historii polskiej lekkoatletyki. On jest też zawodnikiem turniejowym i właśnie w imprezach docelowych osiągał dotychczas najlepsze wyniki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Konrad Bukowiecki porównał Hurkacza do siebie. "Ja też pokonałem swojego idola"

 

To, że Lewandowski jest w coraz lepszej dyspozycji udowodnił już kilka dni temu w Oslo, gdzie poprawił także własny rekord Polski, ale na milę - 3.49,11.

 

Wcześniej w Monako drugie miejsce zajęła Maria Andrejczyk w konkursie oszczepniczek, ale uzyskała najlepszy wynik - 63,63. Rekordzistka kraju jeszcze niedawno leczyła kontuzję, miała długą przerwę i ten rezultat w kontekście walki o medal olimpijski jest bardzo ważny.

 

W mityngach tego najbardziej prestiżowego cyklu ustalono, że ostatnia kolejka w konkurencjach technicznych wyłania zwycięzcę. Andrejczyk w zawodach rzuciła 63,63, ale w pierwszej próbie. W ostatniej uzyskała 58,01, a lepsza od niej była wówczas 40-letnia rekordzistka globu Czeszka Barbora Spotakova - 60,95 i to ona została uznana triumfatorką.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie