Wimbledon: Iga Świątek pogratulowała Hubertowi Hurkaczowi

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale Wimbledonu z Matteo Berrettinim. To nie zmienia faktu, że Polak zaprezentował się z kapitalnej strony. Świadczą o tym słowa m.in. najlepszej polskiej tenisistki Igi Świątek.

Włoski przeciwnik był w piątek świetnie dysponowany. Zgromadził na koncie 22 asy serwisowe, a w wielu kluczowych momentach zachowywał zimną krew. Hurkacz walczył do samego końca. Nie poddał się przy stanie 0:2 w setach, wygrywając kolejną partię po tie-breaku. W czwartym jednak musiał skapitulować. Mimo to na kortach Wimbledonu osiągnął bardzo dużo.

W ćwierćfinale ograł przecież Rogera Federera, z którym trzeciego seta wygrał do zera. Taka sytuacja nie przytrafia się zbyt często. Hurkacz udowodnił, że w przyszłości może powalczyć o najwyższe laury. To przecież dopiero 24-letni zawodnik.

Po zakończonym meczu w kierunku Polaka powędrowały liczne pochwały. Jedną z nich wygłosiła Iga Świątek. - Ogromne gratulacje. Bardzo kibicowaliśmy i kibicujemy całym zespołem. Do zobaczenia w Gdyni - napisała na Twitterze najlepsza polska tenisistka.

Hurkacz szybko odpowiedział. - Bardzo dziękuję. Do zobaczenia we wtorek - napisał.

Wimbledon: Kibice docenili Huberta Hurkacza. Piękne pożegnanie! (WIDEO)

24-letni Hurkacz jako drugi w historii polski tenisista, po Jerzym Janowiczu, dotarł do wielkoszlemowego półfinału. Z kolei Świątek zakończyła rywalizację w tegorocznym Wimbledonie na 1/8 finału. Lepsza od Polki okazała się Tunezyjka Ons Jabeur.

Hubert Hurkacz - Matteo Berrettini 1:3. Skrót meczu