Wimbledon: Kibice docenili Huberta Hurkacza. Piękne pożegnanie! (WIDEO)

Hubert Hurkacz opuścił kort przy owacji kibiców. To potwierdza, jak wielkim szacunkiem cieszy się polski tenisista, który w piątek przegrał z Matteo Berrettinim w półfinale Wimbledonu. Włoch w niedzielę powalczy o pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Hurkacz awansował do półfinału w imponującym stylu. Pokonanie Rogera Federera nigdy nie jest proste, a Polak dokonał tego w trzech setach! W piątek czekało go jednak trudniejsze zadanie, gdyż Matteo Berrettini postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Prowadził już nawet 2:0, lecz Hurkacz zdołał wrócić do gry, wygrywając trzecią partię w tie-breaku. Czwarty set był jednak ostatnim Włoch wygrał 6:4, a całe spotkanie 3:1.

Berrettini na przestrzeni meczu zaserwował aż 22 asy! Dla porównania Hurkacz zgromadził ich tylko pięć. Włoch przeważał w większości statystyk. Mimo wszystko nie można odmówić Polakowi walki. Choć jego rywal grał znakomicie, to wrocławianin długo pozostawał w grze i niewiele zabrakło, by udanie powrócił do spotkania.

Jego zaangażowanie zostało też docenione przez fanów zebranych na meczu.

- Mam nadzieję, że jeszcze tu powróci. Pokazuje, że jest tenisistą, którego nie da się nie lubić. Zostawia serce na korcie i kibice to widzą - powiedział komentujący to starcie Marcin Muras.

Rywalem Włocha w niedzielnym finale Wimbledonu będzie Serb Novak Djokovic.