Raków Częstochowa zremisował w sparingu z Red Bull Salzburg

Sebastian Musiolik

Piłkarze Rakowa Częstochowa zakończyli w sobotę dziesięciodniowe zgrupowanie w Kaprun w Austrii, a przed powrotem do kraju rozegrali trzecie spotkanie kontrolne. Tym razem ich przeciwnikiem był RB Salzburg, a pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Prowadzenie dla częstochowian uzyskał w 4. min. Igor Sapała, a drugiego gola strzelił w 30. Sebastian Musiolik. Po przerwie bramki dla mistrzów Austrii zdobyli: Karim Adeyemi w 48. min. i Kilian Ludewig w 65. Mecz trwał 120 min., gdyż trenerzy uzgodnili, że niezależnie od wyniku po regulaminowym czasie gry, drużyny rozegrają jeszcze trzydziestominutową dogrywkę, która jednak nie wyłoniła zwycięzcy.

We wcześniejszych sparingach podczas zgrupowania w Austrii zdobywcy Pucharu Polski wygrali z wicemistrzem Ukrainy - Szachtarem Donieck 2:1 i zremisowali 3:3 z szóstą drużyną austriackiej Bundesligi - WSG Tirol