W Rotterdamie powstanie kompleks sportowy klubu Feyenoord za 1,5 mld euro

Piłka nożna
W Rotterdamie powstanie kompleks sportowy klubu Feyenoord za 1,5 mld euro
fot. PAP/EPA
Stadion De Kuip w Rotterdamie w Holandii, zbudowany w latach 1935-1937.

Rada miejska Rotterdamu zgodziła się na budowę nowego kompleksu sportowego klubu piłkarskiego Feyenoord. Nowy stadion wraz z szeregiem domów, w tym parkiem rozrywki, ma kosztować 1,5 mld euro. Część kibiców nie chce jednak nowego obiektu, obecny uważając za “najpiękniejszy na świecie”.

Rada Miasta nie tylko przegłosowała w piątek zgodę na budowę kompleksu na południu miasta, ale także zgodziła się przeznaczyć nas ten cel 40 mln euro. Stadion miałby zostać ukończony w 2025 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie wg portalu NOS około 1,5 mld euro. Jest to koszt kompleksu z domami, sklepami, parkiem rozrywki i samym stadionem.

 

Zanim rada miasta faktycznie zainwestuje pieniądze, Feyenoord musi spełnić szereg warunków. - Plan finansowania musi być uporządkowany, a rozstrzygające uzasadnienie biznesowe musi być gotowe przed końcem roku – powiedział rozgłośni BNR jeden z radnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Słynny tenisista rezygnuje ze startu w Tokio

 

Władze klubu chcą, aby nowy stadion pomógł zniwelować dystans do konkurencji, przede wszystkim odwiecznego rywala – Ajaksu Amsterdam.

 

Nie wszyscy kibice są jednak zwolennikami nowej inwestycji. Część z nich uważa, że klubowy stadion De Kuip jest „najpiękniejszy na świecie” i nie da się go niczym zastąpić. Jedno ze spotkań władz klubu z udziałem burmistrza Rotterdamu Ahmeda Aboutaleba zostało nawet odwołanie po groźbach z ich strony.

 

Wg stacji RTV Rijnmond także osoby zainteresowane zainwestowaniem w budowę spotkały się z groźbami. BNR informuje, że na początku roku policja aresztowała 34-letniego mężczyznę za grożenie radnym w przypadku poparcia projektu klubu.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie