Zmarł Gian-Franco Kasper. Wieloletni prezydent FIS miał 77 lat

Zimowe
Zmarł Gian-Franco Kasper. Wieloletni prezydent FIS miał 77 lat
Fot. PAP
Zmarł wieloletni prezydent FIS.

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o śmierci Gian-Franco Kaspera. Szwajcar w latach 1998-2021 był prezydentem FIS, a w samej federacji pracował łącznie przez 46 lat. Kasper zmarł miesiąc po odejściu ze stanowiska prezydenta FIS. Miał 77 lat.

"Gian-Franco Kasper był osobą wyjątkową w światowej sportowej społeczności" - powiedział w komunikacie obecny prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Johan Eliasch.  Szwed zastąpił Kaspera na tym stanowisku po wyborach, które odbyły się na początku czerwca. Szwajcar nie ubiegał się o reelekcję z uwagi na pogarszający się stan zdrowia. Tym samym przestał kierować federacją po 23 latach. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Letnia GP w skokach: Daniel Andre Tande nie wystartuje w Wiśle. Ma być gotowy na sezon zimowy

 

 

Kasper był wieloletnim członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W 2018 roku w Buenos Aires otrzymał honorowe członkostwo w MKOL. Natomiast od 2003 roku był członkiem Światowej Agencji Antydopingowej. Uczestniczył przy organizacji zimowych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W FIS najpierw był sekretarzem generalnym, a następnie w 1998 roku został wybrany prezydentem. 

 

Szwajcar zmarł w wieku 77 lat. Mieszkał w Sankt Moritz. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie