MŚJ w pływaniu: 12 medali Polaków

Ksawery Masiuk zdobył złoto na 200 m stylem grzbietowym.

Polscy pływacy zdobyli 12 medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i cztery brązowe, zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy juniorów w Rzymie. Biało-czerwoni zajęli w tabeli medalowej trzecie miejsce, za Rosją i Turcją.

W niedzielę dublet na 200 m stylem motylkowym wywalczyli bracia bliźniacy Chmielewscy. Triumfował Krzysztof, przed Michałem.

Na najwyższym stopniu podium ostatniego dnia stanęli jeszcze Laura Bernat i Ksawery Masiuk na 200 m stylem grzbietowym oraz sztafeta chłopców 4x100 m stylem zmiennym w składzie: Masiuk, Bartosz Skóra, Paweł Uryniuk i Mateusz Chowaniec.

Wcześniej ze złotego medalu cieszył się jeszcze Masiuk na 100 m st. grzbietowym. Zawodnik G-8 Bielany Warszawa wywalczył także srebro na 50 m.