Sven-Goeran Eriksson: Żona Davida Beckhama miała na niego ogromny wpływ

Piłka nożna
Sven-Goeran Eriksson: Żona Davida Beckhama miała na niego ogromny wpływ
fot. PAP
David Beckham

Trener reprezentacji Anglii w latach 2001-2006 Sven-Goeran Eriksson uważa, że w świecie futbolu żony gwiazd mają ogromny wpływ na swoich mężów i decydują o rozwoju ich karier. Szwed dał przykład Victorii Beckham, która nie zgodziła się na grę męża w Leicester City.

Beckham, który rozegrał w reprezentacji Anglii 115 meczów, podczas kadencji Erikssona był kapitanem drużyny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Elżbieta II zabrała głos przed finałem Euro 2020

 

- Bardzo go lubię. To skromny, spokojny człowiek i taki profesjonalista, że zawsze miałem do niego pełne zaufanie. Niestety nie do jego żony - powiedział szkoleniowiec.

 

Z okazji finału mistrzostw Europy na Wembley w niedzielę pomiędzy Anglią i Włochami Eriksson był gościem kanału P1 szwedzkiego radia. Opowiedział wcześniej nieznaną historię z czasów kiedy w latach 2010-2011 był szkoleniowcem Leicester City i chciał ściągnąć do tego klubu Beckhama.

 

- Spotkaliśmy się na gali piłkarskiej w Londynie i wiedząc, że jego kontrakt z Los Angeles Galaxy niedługo się zakończy, zaproponowałem mój klub. David już się prawie zgodził i zaakceptował warunki lecz na drugi dzień wtargnęła do mojego biura Victoria. Patrząc na mnie z góry ostrym tonem zapytała - Sven! Czy ty oszalałeś? Czy naprawdę wyobrażasz sobie mnie w tym prowincjonalnym Leicester? - wspominał.

 

Szkoleniowiec powiedział, że został zmuszony przyznać głośno, że miasto liczące 330 tysięcy mieszkańców nie jest odpowiednie dla pani Beckham. - David przepraszał mnie później i wytłumaczył, że kiedy grał w Realu (2003-2007) to dla niej nawet Madryt miał zbyt niskie progi - powiedział.

 

Zdaniem szkoleniowca finał wygra Anglia, głównie dzięki grze na własnym boisku i dopingu kibiców a także pozytywnej fali wznoszącej, na której obecnie znajduje się ta drużyna.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie