Niecodzienna sytuacja w meczu siatkówki! Trener nie mógł wprowadzić rozgrywającego

Trener reprezentacji Egiptu skomplikował zadanie swoim podopiecznym w końcówce drugiego seta.

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu Polska – Egipt podczas Memoriału Wagnera 2021. Trener egipskich siatkarzy nie mógł dokonać zmiany w końcówce drugiego seta, co znacznie utrudniło zadanie jego podopiecznym.

Egipcjanie wyraźnie przegrali pierwszą partię rozgrywanego w Tauron Arenie Kraków meczu. W drugim secie zdołali jednak nawiązać wyrównaną walkę z Polakami. Doprowadzili do rywalizacji na przewagi, ale wówczas pogrążyły ich... decyzje własnego szkoleniowca.

Trener Mohamed Ellakany przekroczył limit zmian i nie mógł w końcówce seta wprowadzić na boisko rozgrywającego. Brak zawodnika na tej pozycji sprawił, że gra Egipcjan zupełnie załamała się w ostatnich dwóch akcjach i gospodarze wygrali tę część meczu 26:24. Polacy byli górą również w kolejnej partii i zamknęli to spotkanie w trzech setach.