Vital Heynen: Tokio najważniejszym przystankiem mojej podróży z reprezentacją

Siatkówka
Vital Heynen: Tokio najważniejszym przystankiem mojej podróży z reprezentacją
fot. Cyfrasport
Vital Heynen był umiarkowanie zadowolony z drużyny po trzydniowym turnieju w Krakowie.

- Moja praca z reprezentacją Polski to była długa droga przez różne turnieje. Zaczynaliśmy od Ligi Narodów w 2018 roku i zawsze coś osiągaliśmy. Łącznie wzięliśmy udział w siedmiu imprezach. To jest podróż, w której dojeżdżamy do ostatniego przystanku, jakim jest Tokio - powiedział po Memoriale Wagnera 2021 trener Vital Heynen.

Marcin Lepa: To przemówienie w języku polskim było prawdziwym show. Ta publika zasłużyła na to przemówienie.

Vital Heynen: Każdy wie, że kocham kibiców. Polscy kibice są najlepsi. To super uczucie widzieć ich na żywo w hali. To było minimum, co mogłem dla nich zrobić. Oczywiście troszkę się myliłem.

Czy trener jest zadowolony z tych trzech dni spędzonych w Krakowie?

Średnio. Trochę rzeczy na wyszło, trochę nie. Cała dwunastka grała i byli dobrze przygotowani fizycznie. Nie zawsze wszystko potoczyło się po mojej myśli. Musimy popracować nad szczegółami, chociaż wydaje mi się, że jesteśmy w miejscu, w którym powinniśmy być przed igrzyskami.

Na czym będzie Pan się chciał skoncentrować podczas ostatnich dwóch tygodni przed wyjazdem do Tokio?

Jest przed nami kilka rzeczy do przygotowania. Liga Narodów to był naturalny etap przygotowań pod kątem indywidualnym. Teraz musimy dopracować zgranie, by wiedzieć, kto odpowiada za poszczególny odbiór piłki. Nie chodzi już o pracę nad kondycją, bardziej nam zależy na treningu mentalnym.

Przybył Pan tutaj trzy lata temu, myśląc wyłącznie o Igrzyskach Olimpijskich. Czy teraz jesteście zadowoleni z tego, co osiągnęliście do tej pory?

To była długa droga przez różne turnieje. Zaczynaliśmy od Ligi Narodów w 2018 roku i zawsze coś osiągaliśmy. Łącznie wzięliśmy udział w siedmiu imprezach. To jest podróż, w której dojeżdżamy do ostatniego przystanku, jakim jest Tokio.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie