Paweł Czyżyk: Stypendium dało mi wiatr w żagle

Sporty walki
Paweł Czyżyk: Stypendium dało mi wiatr w żagle
Fot. Polsat Sport

Pięściarz grupy Polsat Boxing Promotions Paweł Czyżyk został stypendystą KGHM Polska Miedź. Zawodnik dostał wsparcie w wysokości 50 tysięcy złotych, które pomoże mu w rozwinięciu kariery pięściarskiej. Czyżyk zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość przed kamerami Polsatu Sport.

Na 36. piętrze wieżowca w centrum Warszawy pięściarz grupy Polsat Boxing Promotions Paweł Czyżyk oficjalnie został stypendystą programu organizowanego przez KGHM Polska Miedź. Jak utalentowany zawodnik zapatruje się na swoją przyszłość z tak dużej wysokości?


- Widzę szczyt zdecydowanie wyżej, choć 36. piętro jest imponujące. Nie mam jednak lęku wysokości i będę konsekwentnie szedł wyżej, więc zaczynamy od 36. piętra - powiedział Paweł Czyżyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł Sebastian Eubank. Syn Chrisa Eubanka miał 30 lat


Czyżyk to ambitny zawodnik, który ma równie ambitne plany na swoją przyszłość w świecie boksu, a których część zdradził w rozmowie z Polsatem Sport.


- W tamtym roku znalazłem się z pierwszej pięćdziesiątce na świecie i chcę wrócić. Były problemy z grupą, ale teraz jest nowa grupa, nowe plany. 14 sierpnia wracam, są w planie trzy walki, pierwsza jest 14 sierpnia i się okaże. Będę informował na bieżąco - dodał Czyżyk.


Zawodnik nie ukrywał, że kontrakt z Polsat Boxing Promotions dał mu spory zastrzyk motywacji.


- To mój plan na pięć lat mojego zawodowstwa, minęły trzy lata. W zeszłym roku nieco zwolniłem, ale w tym mam zapał, możliwości i mogę działać. Brakowało mi tego boksu i czułem, że trzeba wracać, to są emocje, których mi brakowało. Myślę, że zastrzykiem motywacji będzie to, że jestem w nowej grupie promotorskiej, mam nowe plany. Wcześniej boksowałem z doskoku, miałem nie do końca konkretne możliwości rozwoju, a teraz to się zmieni i mogę pokazać pełnię swoich możliwości - dodał pięściarz Polsat Boxing Promotions.


Równie dużym wsparciem jest dla niego stypendium przyznane przez KGHM Polska Miedź.


- Kwota stypendium jest duża, to dla mnie wiatr w żagle. Daje mi spokój w głowie, bo sport zawodowy wiąże się z wydatkami. Nie muszę teraz myśleć czy starczy mi na coś. W poprzednich latach było widać, że pieniądze dają mi możliwości rozwoju, tak ten rok będzie dla mnie przełomem i sukcesem na dalsze lata. Chcę jak najbardziej postawić na boks i mam ku temu możliwości. Nic tylko boksować - zakończył Czyżyk.

Cała rozmowa z Pawłem Czyżykiem - pięściarzem Polsat Boxing Promotions, stypendystą KGHM Polska Miedź S.A. w materiale wideo.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie