Tokio 2020: Piąte igrzyska słynnego kolarza Alejandro Valverde

Inne
Tokio 2020: Piąte igrzyska słynnego kolarza Alejandro Valverde
fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT-TESSON
Alejandro Valverde wystartuje w Tokio.

Doświadczony hiszpański kolarz Alejandro Valverde, mistrz świata z 2018 roku ze startu wspólnego, po raz piąty weźmie udział w igrzyskach. Dotychczas startował w 2004, 2008, 2012 i 2016 roku, ale jeszcze nie zdobył olimpijskiego medalu.

O składzie reprezentacji Hiszpanii na rozpoczynające się 23 lipca igrzyska w Tokio poinformowała w poniedziałek tamtejsza federacja kolarska.

 

41-letniemu Valverde będą towarzyszyć Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Omar Fraile i Jesus Herrada. Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn zaplanowano już na 24 lipca.

 

– Chcieliśmy zbudować zespół wokół Valverde z kolarzy, którzy oprócz tego, że są w stanie pracować i pomóc Alejandro, mogą również znaleźć się w ucieczce i skutecznie finiszować – przyznał trener reprezentacji Hiszpanii Pascual Momparler.

 

Valverde to jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy w XXI wieku. Siedmiokrotnie wywalczył medal mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego - jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe. Nie ma jednak w swojej kolekcji medalu olimpijskiego.

 

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, chcemy zrobić to dobrze. Ale prawdą jest, że nie lubię odczuwać presji zdobycia medalu bez względu na wszystko" – powiedział Valverde.

 

"Jeżeli uda nam się wywalczyć medal, to na pewno to zrobimy. Jednak trzeba mieć świadomość, że rywale są w dobrej formie. Są tacy, którzy przygotowują się na sto procent właśnie pod kątem igrzysk i bardzo trudno będzie wygrać, w ogóle zdobyć medal" – dodał doświadczony zawodnik.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie