Euro 2020: Lando Norris i James DeGale okradzeni!

Piłka nożna
Euro 2020: Lando Norris i James DeGale okradzeni!
fot. PAP
Kierowca McLarena Lando Norris

Euro 2020 dobiegło końca, jednak nie wszyscy będą dobrze wspominać finał. Nie chodzi tylko o końcowy wynik, w którym Włosi byli skuteczniejsi od Anglików w serii rzutów karnych. Po zakończonym meczu kierowca Formuły 1 oraz mistrz olimpijski w boksie zostali okradzeni.

Kierowca wyścigowy McLarena Lando Norris został napadnięty i obrabowany zaraz po zakończeniu finału mistrzostw Europy na Wembley. Młody Anglik wsiadając do swojego samochodu został otoczony przez napastników, którzy zażądali oddania zegarka od kierowcy Formuły 1. Norris nie został poszkodowany, ale w oświadczeniu jego zespołu zaznaczono, że 21-latek "jest wstrząśnięty" zaistniałą sytuacją.

 

Zobacz także: Euro 2020: Anglicy chcą... powtórzyć finał. Zgromadzili olbrzymią liczbę głosów pod specjalną petycją

 

Skradziony zegarek to model Richard Mille 11-03. Jego wartość ocenia się na ponad 40 tys. funtów, czyli ponad 200 tys. złotych.

 

Kolejną ofiarą jest mistrz olimpijski z Pekinu (2008) w boksie James DeGale. Brytyjczyk stracił swój złoty medal, który został skradziony z domu jego rodziców.

 

35-latek, który w 2019 roku zakończył karierę, opublikował w mediach społecznościowych prośbę o pomoc oraz wizerunek włamywacza uchwycony przez monitoring. Oprócz olimpijskiego medalu stracił również Order Imperium Brytyjskiego (MBE), którym został odznaczony.

 

"Dla wszystkich poza mną te rzeczy są bezwartościowe. Jestem zrozpaczony i chcę odzyskać moje medale" - napisał DeGale.

R.S, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie