Nie żyje Stanisław "Leon" Sętkowski - legendarny kibic Górnika Zabrze

Piłka nożna
Nie żyje Stanisław "Leon" Sętkowski - legendarny kibic Górnika Zabrze
Fot. PAP
Nie żyje Stanisław Sętkowski.

Górnik Zabrze przekazał smutną wiadomość. W wieku 82 lat zmarł Stanisław "Leon" Sętkowski, najsłynniejszy kibic klubu znany ze swojego dzwonka, którego używał podczas domowych meczów zespołu.

Legendarny dzwonek nie wybrzmi już na boiskach PKO BP Ekstraklasy... Nie żyje Stanisław "Leon" Sętkowski - jeden z najsłynniejszych kibiców Górnika Zabrze, symbol klubu, a także całej ligi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Górnik Zabrze przegrał z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi. Zabrzanie czekają na Lukasa Podolskiego


To właśnie jego charakterystyczny dzwonek wybrzmiewał na trybunach w Zabrzu, a tradycją stało się, że po każdym domowym meczu Sętkowski wręczał najlepszemu piłkarzowi Górnika drobiu ze swojej własnej fermy, w postaci indyka, bądź koguta. Do dziś przy Roosvelta wspomina się komentarz Prejuce'a Nakoulmy, który po otrzymaniu takiego prezentu odpowiedział wprost z szerokim uśmiechem „sam go ugotuję po afrykańsku i będę go zjadł".

 


W przeszłości Sętkowski był zawodnikiem Górnika Zabrze w sekcji lekkoatletycznej, gdzie biegał na długich dystansach. Słynął ze świetnego kontaktu z piłkarzami, a na zabrzańskiej arenie był obecny przez ponad pół wieku. Charakterystycznego dzwonka używał od 1982 roku.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie