Liga Mistrzów: Legia Warszawa pokonała Bodo/Glimt w pierwszej rundzie kwalifikacji

Luquinhas zdobył dla Legii pierwszego gola w rewanżu z FK Bodo/Glimt.

Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali u siebie 2:0 Bodo/Glimt. W pierwszym meczu w Norwegii zawodnicy mistrza Polski wygrali 3:2. W następnej rundzie zespół z Warszawy zmierzy się z estońską Florą Tallinn.

Początek spotkania był bardzo spokojny w wykonaniu obu drużyn. Przez niemal pół godziny nie oglądaliśmy dogodnych sytuacji bramkowych. Pierwsi bliscy zdobycia gola byli piłkarze mistrza Norwegii. Z bardzo bliskiej odległości fatalnie spudłował Erik Botheim. Z czasem legioniści radzili sobie coraz lepiej zaczęli zyskiwać optyczną przewagę.

Jako pierwszy bramce Bodo/Glimt zagroził Mehir Emreli, lecz piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek. Mistrzowie Polski dopięli swego w 41. minucie gry. Indywidualną akcją popisał się Luquinhas. Brazylijczyk ruszył lewym skrzydłem, efektownie przedryblował obrońcę i mocnym strzałem po ziemi pokonał Nikitę Haikina. Legia zeszła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Pierwsze minuty po zmianie stron należały do "Wojskowych", lecz biegiem czasu coraz większą przewagę zaczęli zdobywać goście. W 69. minucie gry po centrze z rzutu rożnego Sebastian Tounekti trafił w poprzeczkę bramki Artura Boruca. Niemniej jednak ataki drużyny z Norwegii były bardzo niemrawe, a do tego Legia szczelnie się broniła.

W końcówce warszawianie zaczęli walczyć o podwyższenie rezultatu. Główkował Mateusz Wieteska, ale jeden z obrońców gości wybił piłkę z linii bramkowej. Później jeszcze bliski zdobycia gola był wprowadzony z ławki Mattias Johansson. Szwed trafił w boczną siatkę.

Ostatecznie kropkę nad "i" postawił Tomas Pekhart. Król strzelców PKO BP Ekstraklasy wykończył akcję skrzydłem Johanssona. W drugiej rundzie kwalifikacji LM legioniści zmierzą się z Florą Tallinn.

Legia Warszawa - Bodo/Glimt 2:0 (1:0)

Bramki: Luquinhas 41, Pekhart 90+3

Legia Warszawa: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia - Josip Juranović (80. Mattias Johansson), Bartosz Slisz, Andre Martins, Bartosz Kapustka (72. Rafael Lopes), Luquinhas, Filip Mladenović - Mahir Emreli (83. Tomas Pekhart)

Bodo/Glimt: Nikita Chajkin - Alfons Sampsted, Brede Moe (60. Sigurd Kvile), Marius Lode, Marius Hoibraten - Pernambuco (76. Axel Lindahl), Patrick Berg, Ulrik Saltnes, Sondre Brunstad Fet (90. Elias Hagen), Hugo Vetlesen (60. Sebastian Tounekti) - Erik Botheim (60. Lasse Selvag Nordas)

Wynik pierwszego meczu: 3:2. Awans: Legia Warszawa