Tokio 2020: Sportowcy będą sobie sami zawieszać medale

Inne
Tokio 2020: Sportowcy będą sobie sami zawieszać medale
fot. PAP
Przewodniczący MKOl Thomas Bach

Na igrzyskach w Tokio sportowcy sami będą sobie zawieszać na szyi medale - potwierdził przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach. Wszystko po to, aby do minimum ograniczyć zagrożenie zakażenia się koronawirusem.

"To bardzo znacząca zmiana w ceremoniale igrzysk, ale niezbędna" - powiedział Bach podczas środowej telekonferencji w Tokio.

 

Zobacz także: Zofia Klepacka pokazała olimpijską stołówkę. "Jak w kryminale"

 

Przewodniczący MKOl dodał, że ta zmiana była dość długo rozważana, a o jej wprowadzeniu zadecydowały wyłącznie względy bezpieczeństwa.

 

"Medale nie będą zawieszane na szyi. Zostaną przyniesione na tacy, a sportowiec sam weźmie sobie odpowiedni" - wytłumaczył Bach.

 

Dodał, że w ten sposób możliwość zakażenia zostanie zmniejszona praktycznie do zera.

 

"Będziemy mieć pewność, że osoba, która umieści medal na tacy, uczyni to wyłącznie w zdezynfekowanych rękawiczkach. Po to, aby sportowiec miał pewność, że nikt wcześniej medalu nie dotknął" - dodał szef MKOl.

 

Bach dodał także, że podczas uroczystości wręczania medali nie będzie tradycyjnego uścisku dłoni ani innych form radości, w tym m.in. obejmowania się podczas składania gratulacji.

 

Już wcześniej MKOl zapowiedział, że podczas tych uroczystości medaliści i działacze wręczający medale będą musieli mieć na twarzy maseczki.

 

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 16.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie