Łukasz Piszczek zadebiutował w "nowym" klubie. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Piłka nożna
Łukasz Piszczek zadebiutował w "nowym" klubie. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
fot. Cyfrasport
Łukasz Piszczek zadebiutował w barwach LKS-u Goczałkowice-Zdrój

Były reprezentant Polski zadebiutował w barwach LKS Goczałkowice-Zdrój, jednak nie mógł rozegrać pełnych 90 minut. Na przeszkodzie stanęła pogoda.

Po 11 latach spędzonych w Borussii Dortmund Łukasz Piszczek wrócił do Polski. Dwukrotny mistrz Niemiec przeszedł do zespołu LKS Goczałkowice-Zdrój, gdzie zaczynał swoją piłkarską karierę. 

 

Zobacz także: Bartosz Rymaniak w Górniku Łęczna

 

Piszczek zdążył już zadebiutować w "nowym" zespole. Były reprezentant Polski wystąpił jako kapitan w meczu towarzyskim z KS Unia Turza Śląska. Jednak 36-latek nie zagrał pełnych 90 minut. Na kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu gry spotkanie musiało zostać przerwane z powodu szalejącej burzy. Starcie zakończono przy wyniku 1:0 dla LKS Goczałkowice-Zdrój.

 

 

Obrońca już od dawna zapowiadał swój powrót w rodzinne strony. Najpierw we współpracy z Borussią Dortmund otworzył akademię piłkarską, której zadaniem jest szkolenie młodych piłkarzy. Przejął również rolę właściciela klubu, a po odejściu z Bundesligi stał się piłkarzem zespołu ze Śląska. 

 

- Łukasz prawdopodobnie będzie obrońcą. Wiadomo, że w zależności od potrzeb może zagrać wszędzie, ale zacznie tam, gdzie grał w Dortmundzie. Jeszcze okaże się, czy na boku, czy na środku. To pokażą sparingi. Chcemy mieć dwa warianty ustawienia – trójką i czwórką w obronie, by móc dostosowywać się do przeciwników albo też ich zaskakiwać - tłumaczył grający trener LKS, Damian Baron.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie