Polskie siatkarki wygrały na zakończenie drugiej rundy MŚ U-20

Polskie siatkarki wygrały na zakończenie drugiej rundy MŚ

Polskie siatkarki pokonały Dominikanę 3:0 w ostatnim meczu drugiej rundy mistrzostw świata U-20. Polki już wcześniej straciły szansę na awans do półfinału.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Choć Biało-Czerwone szybko osiągnęły przewagę kilku punktów, to rywalki nie ustępowały. Na szczęście nie zdołały doprowadzić do wyrównania w żadnym fragmencie i zasłużenie przegrały 21:25.

Druga partia to już popis podopiecznych Wiesława Popika, które szybko zdobyły sporą przewagę. Stopniowe podkręcanie tempa i kontrola rywalek sprawiły, że Polki wygrał 25:11. Ostatni set był wyrównany do środowego etapu. Wtedy nasze zawodniczki zdobyły pięć punktów z rzędu, a następnie jeszcze powiększyły przewagę. Wygrały 25:16 i całe spotkanie 3:0.

Polki dzień wcześniej straciły szanse na awans do najlepszej czwórki po porażkach z Serbią (0:3) i Włochami (1:3). Naszym zawodniczkom pozostanie walka o miejsca 5-8.

Dominikana - Polska 0:3 (21:25, 11:25, 16:25)

Polska: Pierzchała, Piasecka, Stefanik, Orzoł, Drużkowska, Bińczycka, Łyduch (L)

Dominikana: Heredia, Cruz, Fis, Gonzalez, Rabit, Cornelio, Paniagua (L)