Syrenka Teqball Summer Cup: Najlepsi gracze z Europy zmierzą się w Warszawie

Inne
Syrenka Teqball Summer Cup: Najlepsi gracze z Europy zmierzą się w Warszawie
fot. Materiały prasowe
Syrenka Teqball Summer Cup

Po majowym międzynarodowym turnieju Ząbki Teqball Challenger Cup, polskich sympatyków Teqballu czeka kolejne wielkie wydarzenie! W dniach 23-25 lipca na plaży MONTA Beach Volley Club w samym centrum Warszawy zostanie rozegrany turniej Syrenka Teqball Summer Cup. Zawodnicy z całej Europy rywalizować będą o zwycięstwo aż w pięciu kategoriach męskich i kobiecych.

Teqball to szybko rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność - warto jednak przypomnieć charakterystykę tego sportu. Specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Sam sport początki został wymyślony w 2014 roku na Węgrzech.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paraolimpiada: Blisko 100 milionów złotych przeznaczono na igrzyska! - Polsat Sport

 

Rozgrywki Teqball odbywają się w trzech formułach: singlu, deblu i deblu mieszanym (mikście). Turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali, jak i na plaży. Ambasadorami Teqball są znani piłkarze, tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol, Luis Figo i William Gallas. W Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Michał Listkiewicz (aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Szymon Marciniak (międzynarodowy sędzia piłkarski) czy Paweł Golański (były reprezentant Polski w piłce nożnej)

 

Syrenka Teqball Summer Cup to plażowy turniej Teqball, który zostanie rozegrany w dniach 23-25 lipca w Warszawie. Będzie to pierwszy plażowy turniej Teqball w Europie, podczas którego zawodnicy rywalizować będą w aż w pięciu kategoriach. Do tej pory gracze rywalizowali na międzynarodowych Challengerach rywalizowali bez podziału na kategorie męskie i kobiece.

 

Organizatorem wydarzenia są Polska Fundacja Sportu i Kultury oraz Warszawski TEQ Club - jeden z pierwszych profesjonalnych klubów Teqball w Europie. Polska Fundacja Sportu i Kultury w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce, jak chociażby Turniej im. Józefa Bema w Chełmie czy rozegrany w maju dwudniowy turniej Ząbki Teqball Challenger Cup, który przyciągnął do naszego kraju najlepszych zawodników Teqball z całej Europy. Organizację wydarzenia wspiera Polski Związek Teqball.

 

Wydarzenie odbędzie się na terenach MONTA Beach Volley Club przy ulicy Generała Mariusza Zaruskiego 12 - praktycznie w samym centrum Warszawy, wzdłuż wiślanych bulwarów. To właśnie w tym miejscu rozgrywane są chociażby turnieje World Tour w siatkówce plażowej. Zawodnicy biorący udział w zawodach będą mogli podziwiać widok na Stadion Narodowy oraz panoramę Warszawy, co tym bardziej wpłynie na wyjątkowość sportowej atmosfery wydarzenia.

 

Organizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Gminy Izabelin.

 

Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie firmy EBEJOT, uznanego dewelopera realizującego inwestycje mieszkaniowe głównie na warszawskim Ursusie, który jest również głównym sponsorem Warszawskiego TEQ Clubu. Turniej dofinansowany jest także ze środków budżetu Państwa w ramach programu Sport dla Wszystkich, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

„Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który wsparł nas również podczas organizacji turnieju Teqball w Ząbkach. Cieszymy się, że takie osoby jak Pan Marszałek Adam Struzik dostrzegają potencjał wynikający z organizacji turniejów Teqball na Mazowszu!” - opowiada Tomasz Zabielski, Prezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, odpowiedzialny za organizację turnieju Syrenka Teqball Summer Cup.

 

Podobnie jak podczas majowego turnieju Ząbki Teqball Challenger Cup swój udział zapowiedzieli czołowi zawodnicy z Polski i Europy, na czele z kadrą Węgier - w tym momencie najsilniejszą reprezentacją Teqball na świecie. Podczas turnieju obecni będą również Bartłomiej Frańczuk (mistrz Polski Teqball na hali) oraz Adrian Duszak (mistrz Polski Teqball na plaży oraz wicemistrz świata na hali), którzy reprezentują aktualnie Warszawski TEQ Club.

 

Turniej będzie idealną okazją do sprawdzenia formy zawodników reprezentujących Warszawski TEQ Club. W ostatnich tygodniach nasi reprezentanci rozwijają swoje umiejętności pod okiem Doriana Łomży, który pracował z medalistami Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata, na czele chociażby z Anitą Włodarczyk (rzut młotem) czy Oktawią Nowacką (pięciobój nowoczesny) - dodał Zabielski.

 

Samo centrum Warszawy to dobre miejsce do zobaczenia w akcji najlepszych zawodników Teqball oraz poznania charakterystyki tej dyscypliny. Z wydarzenia planowana jest również transmisja na żywo na kanale Polskiej Fundacji Sportu i Kultury - kibice będą mogli obejrzeć mecze finałowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 25 lipca od godziny 14:00 do 19:00.

 

Link do wydarzenia:

https://fb.me/e/2lbBz9wLe

MS, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie