Australijczyk pokonał trasę Tour de France w klapkach! Zebrał środki na tysiące rowerów dla dzieci

Charytatywny cel, jako tło Tour de France

Tour de France to wyścig, w którym zawodnicy startujący muszą pokonać 3414 kilometrów. Oprócz tego do trasy Wielkiej Pętli wliczają się odcinki łączące kolejne etapy, co daje dodatkowe 2000 km. Zawodnik EF Education Nippo Lachlan Morton pokonał całą trasę charytatywnie, a do tego zrobił to z klapkami na nogach.

Australijczyk wpisał się do historii kolarstwa, ponieważ nie wystartował jako zawodnik reprezentujący barwy swojego klubu. Morton nie dostał się do składu EF Education Nippo, dlatego chciał pokonać tę drogę, aby zrobić coś dla innych. 29-latek zaznaczył, że chciał tym przejazdem powrócić do początku kolarstwa, czyli bez spania po drodze w hotelach i przyrządzając sobie posiłki samodzielnie na turystycznej kuchence.

Oprócz tego Australijczyk pokonał całą trasę w klapkach. Miało to na celu wskrzesić "ducha dawnego Tour de France", w którym kolarze występowali właśnie w takim obuwiu.

Morton swoim wyczynem chciał wesprzeć organizację World Bicycle Relief, która pieniądze przeznacza na zakup rowerów dla dzieci z najbiedniejszych regionów świata. Pomimo, że zbiórka jeszcze trwa, to zebrana kwota w tym momencie pozwala na zakup 3800 rowerów. Wszystko za sprawą australijskiego kolarza i jego zespołu.

18 dni - tyle zajęła podróż zawodnikowi EF Education Nippo do Paryża, w którym niebawem zakończy się 108. edycja wyścigu Tour de France. W sumie Morton pokonał 5509 kilometrów, gdzie na jego drodze czekało 66831 metrów przewyższeń. Na rowerze spędził ponad 9 dni, co daje 225 godzin.