Kamil Majchrzak mistrzem Polski

Kamil Majchrzak najlepszy na kortach w Bytomiu

W finale singla tenisowych mistrzostw Polski mężczyzn Kamil Majchrzak pokonał broniącego tytuł Kacpra Żuka. Pojedynek zakończył się wynikiem 7:6, 6:1.

Pierwszy set finałowego starcia był bardzo wyrównany. O jego wyniku musiał zadecydować tiebreak, w którym lepszy okazał się Kamil Majchrzak. Po tym reprezentant Polski na nadchodzących igrzyskach w Tokio miał otwartą drogę do zwycięstwa. W drugim secie Kacper Żuk zdołał wygrać zaledwie jednego gema.

W trakcie swojej drogi do finału Majchrzak na mistrzostwach Polski wygrał cztery inne starcia. W tym czasie na kortach w Bytomiu przegrał zaledwie jednego seta.

Nagrodą dla Majchrzaka za zwycięstwo w 95. narodowych mistrzostwach Polski będzie Mercedes klasy A. Natomiast za zajęcie drugiego miejsca Żuk otrzyma czek na 40 tysięcy złotych.

Był to ostatni występ Majchrzaka w Polsce przed wylotem do Tokio na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie.