Kolejny mistrz świata siatkarzem PGE Skry! Damian Schulz zagra w Bełchatowie

Siatkówka
Kolejny mistrz świata siatkarzem PGE Skry! Damian Schulz zagra w Bełchatowie
fot. Cyfrasport
Damian Schulz wywalczył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata 2018.

Do PGE Skry Bełchatów dołączył kolejny mistrz świata! Nowym siatkarzem tego klubu został Damian Schulz, co oznacza, że pozycja atakującego w bełchatowskiej ekipie będzie mocno obsadzona.

Damian Schulz to 31-letni zawodnik, który mierzy 208 cm wzrostu. Urodził się w Lęborku, gdzie rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. Poważne granie dla atakującego rozpoczęło się jednak w 2011 roku, kiedy to został zawodnikiem Jokera Piła. Następnie grał w AZS UAM Poznań (2012–13), KPS Siedlce (2013–14), Treflu Gdańsk (2014–18), Asseco Resovii (2018–20), a w ostatnim sezonie reprezentował Indykpol AZS Olsztyn.

 

Zobacz także: Karol Kłos nadal w Bełchatowie

 

W klubowej karierze Schulz dwukrotnie wywalczył Puchar Polski (2015, 2018), a w mistrzostwach Polski zdobył srebrny (2015) i brązowy (2018) medal, a także krajowy Superpuchar (2015). Największym sukcesem atakującego jest jednak mistrzostwo świata, które wywalczył wspólnie ze swoimi kadrowymi kolegami w 2018 roku.

 

Doświadczony atakujący w najbliższym sezonie będzie grał w PGE Skrze, z którą podpisał roczny kontrakt. Przypomnijmy, że na swojej pozycji będzie rywalizował z Serbem Aleksandrem Atanasijeviciem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)

 

– PGE Skra to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Fajnie byłoby coś w przyszłym sezonie osiągnąć i zapisać się na karcie historii bełchatowskiej drużyny. Nasze rozmowy nie były długie, można powiedzieć, że dynamiczne. Szykuje nam się doświadczona drużyna i każdy z nas będzie chciał dać od siebie to, co pomoże drużynie sukces – powiedział Damian Schulz.

RM, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie