Magdalena Fręch obroniła tytuł mistrzyni Polski

Magdalena Fręch w finale mistrzostw Polski pokonała Katarzynę Kawę

Drugi raz z rzędu w finale singla kobiet spotkały się Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. Starcie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:4.

Magdalena Fręch bardzo dobrze rozpoczęła finałowe starcie na mistrzostwach Polski. W pierwszym secie jej rywalka wygrała tylko trzy gemy. Później już nie wszystko szło po jej myśli. Drugiego seta Kawka rozpoczęła mocno, wcześnie wychodząc na prowadzenie. Nie potrafiła jednak go utrzymać i ostatecznie Fręch obroniła tytuł mistrzyni Polski.

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznym turnieju w finale grały te same zawodniczki. Wtedy ich starcie trwało prawie trzy godziny. Pojedynek również zakończył się zwycięstwem Fręch.

Mistrzyni Polski za zwycięstwo w turnieju otrzyma Mercedesa klasy A, natomiast za zajęcie drugiego miejsca przyznawany jest czek na 40 tysięcy złotych.

Jest to drugi triumf Fręch w 95. narodowych mistrzostwach Polski. Wcześniej razem z Weroniką Falkowską udało im się zwyciężyć w deblu kobiet.