Piast Gliwice zremisował ze Slavią Praga w sparingu

Patryk Sokołowski - zawodnik Piasta Gliwice

Piłkarze ekstraklasowego Piasta Gliwice zremisowali z mistrzem Czech Slavią Praga 1:1 (0:0) w sparingu rozegranym w piątek w austriackim Ottensheim.

Gola dla Slavii zdobył w 48. minucie Nicolae Stanciu, a wyrównał 20 minut później Patryk Sokołowski.

Dla gliwiczan to był ostatni test przed startem sezonu ligowego. Wcześniej zespół trenera Waldemara Fornalika pokonał u siebie czeskiego trzecioligowca Frydek-Mistek 3:1, później, w trakcie zgrupowania w Arłamowie, wygrał z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz 3:0, a następnie w Jastrzębiu-Zdroju z występującym również na zapleczu ekstraklasy miejscowym GKS 2:0.

Ekipa Piasta na krótkie zgrupowanie do Austrii pojechała w środę. Zakończył je piątkowy sparing.

Do gliwickiego zespołu już w trakcie przygotowań dołączył reprezentacyjny napastnik Jakub Świerczok, który dostał kilkunastodniowy urlop po zakończeniu przez Polaków udziału w mistrzostwach Europy. W sparingach napastnik nie grał.