Rajd Estonii: Kalle Rovanpera wygrał prolog. Kajetan Kajetanowicz w drugiej dziesiątce

Moto
Kalle Rovanpera wygrał prolog Rajdu Estonii.

Fin Kalle Rovanpera wygrał odcinek specjalny otwierający Rajd Estonii, siódmą eliminację samochodowych mistrzostw świata. Na liczącej tylko 1,64 km miejskiej trasie w Tartu kierowca Toyoty wyprzedził o 0,1 s Irlandczyka Craiga Breena (Hyundai).

Różnice w czołówce były minimalne. Siedmiokrotny mistrz świata i lider klasyfikacji MŚ w tym sezonie Francuz Sebastien Ogier (Toyota) uzyskał 10. wynik, tracąc tylko 1,2 s.

Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo), startujący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, zajął 12. miejsce ze stratą 1,6 s. W swojej kategorii WRC3 był piąty, tracąc sekundę do najszybszego Norwega Madsa Oestberga (Citroen C3).

To czwarty start Polaka w sezonie. W trzech poprzednich odnotował dwa zwycięstwa w WRC3 - w Chorwacji i Portugalii, a na Sardynii z powodu awarii samochodu nie stanął na podium.