Ryszard Bosek: Jesteśmy murowanym faworytem do złotego medalu

Inne
Ryszard Bosek: Jesteśmy murowanym faworytem do złotego medalu
fot. Cyfrasport
Polacy są w gronie faworytów do zdobycia złotego medalu w Tokio

Reprezentacja Polski w siatkówce już zameldowała się w Tokio, gdzie czeka na pierwsze mecze igrzysk olimpijskich. Wszyscy kibice pokładają w podopiecznych Vitala Heynena duże nadzieje, ze względu na fakt, że są podwójnymi mistrzami świata z 2014 i 2018 roku. O szansach na medal wypowiedział się mistrz olimpijski z Montrealu Ryszard Bosek.

- Od dłuższego czasu mówię, że to jest taki moment, w którym nasza drużyna powinna zdobyć złoty medal, ze względu na siłę jaką ma. Mam nadzieję, że to się stanie ponieważ za długo czekamy na drugi złoty medal. My będziemy im bardzo kibicowali i życzyli szczęścia, siły mentalnej w każdym meczu, bo wiadomo, że olimpiada to jest trudny turniej - powiedział przed kamerą Polsatu Sport

 

ZOBACZ TAKŻĘ: Organizatorzy IO zaangażowali rekordową liczbę policjantów

 

Bosek jest przekonany o sukcesie w Tokio. Polacy muszą uświadomić sobie z jakim ciężarem przyjdzie im się spotkać i oczekiwaniami, jakie pokładają w nich kibice.

 

- Już długo mówię, że jesteśmy murowanym faworytem mam nadzieję, że nie zapeszę, ale ta odpowiedzialność na nich będzie ciążyła. Trzeba im uświadomić, że są jednymi z najlepszych na świecie i głównymi faworytami do złotego medalu, bo z tym też się trzeba obyć. Wiadomo, że na takim turnieju każdy chce pokonać mistrza - dodał.

Ryszard Bosek o szansach polskich siatkarzy w Tokio:

R.S, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie