Wielki powrót do PlusLigi? PGE Skra Bełchatów z ofertą za Dicka Kooya!

Siatkówka
Wielki powrót do PlusLigi? PGE Skra Bełchatów z ofertą za Dicka Kooya!
Fot. Cyfrasport
Dick Kooy może zasilić szeregi PGE Skry Bełchatów.

To może być kolejny wyśmienity transfer do PlusLigi! Jak podaje Gian Luca Pasini ofertę za Dicka Kooya złożyła PGE Skra Bełchatów, która wcześniej pozyskała m.in. Damiana Schulza i Aleksandara Atansijevica.

Ciekawe informacje płyną do nas z Włoch, a konkretnie od Gian Luki Pasiniego. Jak podaje włoski dziennikarz do klubu PlusLigi - PGE Skry Bełchatów może trafić holendersko-włoski przyjmujący Dick Kooy. Były zawodnik m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w zeszłym sezonie reprezentował barwy Trentino, z którym doszedł do finału Ligi Mistrzów.


ZOBACZ TAKŻE: "Jesteśmy murowanym faworytem do złotego medalu"


Dick Kooy świetnie zna PlusLigę, w której był jedną z największych gwiazd w latach 2013-15. Reprezentując ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle zdobył Puchar Polski (2014) a sam był najlepszym zagrywającym finałowego turnieju. Rok później przeszedł do Halkbanku Ankara, z którym dwukrotnie został mistrzem Turcji. Mierzący 202 cm przyjmujący grał później także w Dinamie Moskwa i Gas Sales Piacenza, skąd rok temu przeszedł do Trentino.


Kooy przez wiele lat występował w reprezentacji Holandii. W 2016 roku przyjął obywatelstwo włoskie.


PGE Skra Bełchatów zbroi się na przyszły sezon. Czwarty klub zeszłego sezonu pozyskał m.in. atakujących Damiana Schulza i Aleksandara Atanasijevica, a wcześniej przedłużył kontrakt ze środkowym Karolem Kłosem.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie