Maciej Sawicki odwołany z funkcji sekretarza generalnego PZPN

Piłka nożna
Maciej Sawicki odwołany z funkcji sekretarza generalnego PZPN
Fot. CyfraSport
Maciej Sawicki odchodzi ze stanowiska sekretarza generalnego PZPN.

Zmiany w Polskim Związku Piłki Nożnej. W dniu 19 sierpnia 2021 roku funkcję sekretarza generalnego PZPN przestanie pełnić Maciej Sawicki. Były piłkarz zajmował to stanowisko przez ostatnie dziewięć lat.

Sawicki opublikował na Twitterze specjalne oświadczenie. Poinformował w nim, że na swój wniosek został odwołany z funkcji sekretarza generalnego PZPN. 41-latek odejdzie ze stanowiska wraz z końcem kadencji Zbigniewa Bońka. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zawiódł podczas Euro 2020? Zbigniew Boniek wskazał nazwiska

 

 

Pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej Sawicki rozpoczął w 2012 roku. Zastąpił pełniącego obowiązki Waldemara Baryło. Wcześniej sekretarzem generalnym PZPN był Zdzisław Kręcina. Przez lata Sawicki był jednym z najważniejszych współpracowników prezesa Bońka. 

 

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość dotychczasowego sekretarza. Sawicki zdradził, że decyzję podejmie po odejściu ze stanowiska. 

 

Warto wspomnieć, że za niespełna miesiąc poznamy nowego prezesa PZPN. Zbigniew Boniek ustępuje z funkcji po dwóch kadencjach. O przejęcie schedy powalczą dotychczasowi wiceprezesi -  Cezary Kulesza i Marek Koźmiński. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie