ME U-16: Polskie siatkarki rozbiły gospodynie

Polki pokonały Słowaczki na ME U-16.

Mistrzostwa Europy U-16 wkroczyły w decydującą fazę. Polski zespół wygrał w słowackim Humenne z gospodyniami 3:0 w meczu o miejsca 5-8. W drugim spotkaniu tej fazy rywalizacji Serbia zmierzy się z Węgrami. W pierwszym półfinale Rosja wygrała z Bułgarią 3:0 (25:16, 25:13, 25:16), a w drugim Włochy zmierzą się z Turcją.

Polskie siatkarki potrzebowały dokładnie 60 minut, żeby udokumentować swoją wyższość nad Słowaczkami. Zespół trenera Artura Wójcika był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Tylko początek pierwszego seta był wyrównany, kiedy Polska prowadziła 8:6. W dwóch następnych przewaga wynosiła 8:2 oraz 8:1. Po 12 punktów zdobyły Anna Fiedorowicz i Zofia Sobanty. Dzielnie sekundowały im Zofia Brzoza (9 pkt) i Oliwia Jaroń (8). Dziewięć punktów polski zespół zdobył zagrywką.

Polska - Słowacja 3:0 (25:15, 25:16, 25:18)