Skandal rasistowski w meczu Niemiec! Rywale obrażali jednego z piłkarzy

Chodziło o rasistowskie obrażanie jednego z ich zawodników Jordana Torunarighy.

Niemieccy piłkarze przygotowujący się do igrzysk w Tokio, zeszli nagle z murawy w trakcie meczu towarzyskiego z Hondurasem. Jak później poinformowali, chodziło o rasistowskie obrażanie jednego z ich zawodników Jordana Torunarighy. Spotkanie przerwano na pięć minut przed końcem.

Mecz odbywał się w Wakayamie. Obie ekipy za parę dni rozegrają pierwsze spotkania w turnieju olimpijskim. Sobotnie starcie - bez udziału publiczności - zostało przerwane przy stanie 1:1.

Trenerzy umówili się, że rozegrają trzy razy po 30 min. 23-letni Torunarigha z Herthy Berlin grał w drugiej i trzeciej części meczu. Nie wiadomo, kto dokładnie go obraził. Przedstawiciele kadry Hondurasu zapewniają, że doszło do nieporozumienia.

"Mecz zakończył się pięć minut przed czasem, po tym jak niemieccy piłkarze opuścili nagle boisko. Przeciwnicy rasistowsko obrazili Jordana Torunarighę" - napisano na oficjalnym Twitterze DFB.

Chwilę później selekcjoner olimpijskiej kadry Niemiec Stefan Kuntz dodał: "Kiedy jeden z naszych graczy jest obrażany, nie ma innej opcji - musimy wtedy przerwać mecz. Nie będziemy czegoś takiego tolerować".

Trenerzy mogli wziąć ze sobą na igrzyska po 22 zawodników. Niemiecka kadra składa się jednak z 18 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy. Inni odmówili gry na igrzyskach. Pięć lat temu w Rio de Janeiro Niemcy wywalczyli srebrny medal, w finale przegrali z Brazylią.

Znicz olimpijski zapłonie 23 lipca, ale turniej piłkarski tradycyjnie rozpocznie się wcześniej.